Družba, ki je izrazito naklonjena delitvi tujega premoženja, zelo hitro zdrsne v kaos, ko premoženja zmanjka. SFRJ ni propadla zaradi nacionalizma, verskega fanatizma ali ideologije, temveč zato, ker je zmanjkalo denarja za deliti, ker se nič ni (ali pa premalo) proizvajalo.
Takrat so državo vodili ekonomski analfabeti, ki so znali saditi rožice, a so tiste, ki tega niso ustrezno razumeli, tudi kruto sankcionirali.
V Sloveniji so njihovi (pravijo, da ponosni) nasledniki v današnjem KUL-u, katerega v glavnem podpirajo tisti, ki so večinsko neto prejemniki iz proračuna.
Rezultat referenduma o vodi je bil za marsikoga presenečenje
Marsikoga je rezultat referenduma zelo presenetil. Priznam, da tudi mene. Mi je pa dal misliti in me spodbudil, da se malce poglobim v proces volitev (oziroma odločanja v državi) pri nas skozi čas. Demokracije, kakršno uživamo danes, pač ne smemo vzeti kot nekaj samoumevnega, temveč kot rezultat zgodovinskega dogajanja ne samo pri nas, temveč v širšem okolju zahodnega sveta.
Nikoli ne smemo gledati na družbo samo skozi očala sedanjosti in sedanje samoumevnosti. Niso volitve samo takrat, ko uresničujemo splošno volilno pravico. Zgodovina pozna poleg osebne volilne pravice vsakega opravilno sposobnega državljana/ke tudi različice podeljene volilne upravičenosti, pridobljene volilne upravičenosti (več)