Vsi si želimo, da se koronapolitika spremeni, da bo manj omejitev, manj nadzora, nobene prisile glede cepljenja. Super, se strinjam. Zahteva pa to tudi več odgovornosti vsakega posameznika.
Koronapolitika v Avstriji spreminja smer: zapiranja ne bo, odgovornost se prenaša z države na vsakega posameznika.
Zelo podpiram to idejo, da se koronapolitika spremeni tudi pri nas v Sloveniji
Tudi pri nas bi morali začeti resno razmišljati o tem. Navsezadnje velika skupina ljudi to celo zahteva od vlade, da se koronapolitika spremeni. Vsakdo naj poskrbi zase, država naj se ne vmešava! Sem seveda spada samodisciplina glede upoštevanja navodil zdravnikov: nošnja zaščitne maske, razkuževanje rok v trgovinah in ustrezna fizična razdalja do ljudi, s katerimi nismo v skupnem gospodinjstvu.
Ob tem samo nekaj v razmislek: v tej isti skupini je tudi veliko takih, ki državo kličejo na odgovornost, ker so se njihovi otroci med pandemijo zredili in so se jim zmanjšale gibalne sposobnosti. Ne dvomim, da se je ob zaprtju šol to tudi res zgodilo.
Toda vsakdo od nas, ki ima otroke, bi se moral ob teh številkah namesto zgražanja nad državo pogledati v ogledalo in se vprašati: kaj sem pa naredil za zdravje svojih otrok? Kolikokrat sem jih peljal ven?
Kako so šolarji prestali preizkus kondicije?
Na začetku šolskih počitnic sem preverila kondicijo svojih otrok s pohodom na Šmarno goro; šli smo brez predšolskih otrok, ki navadno določata naš tempo. Ugotovila sem, da me za punci ni treba skrbeti. Šport v okviru pouka in balet (čeprav po Zoomu) sta očitno uspešno vzdrževala njuno kondicijo. Obe sta me po času pošteno prehiteli. Enajstletnik se ne ukvarja aktivno z nobenim športom, sodeluje le pri šolskem. Njegova kondicija je slabša. Zato bova šla večkrat skupaj na Šmarno goro.
Vsi si želimo, da se koronapolitika spremeni, da bo manj omejitev, manj nadzora, nobene prisile glede cepljenja. Super, se strinjam.
Zahteva pa to tudi več odgovornosti vsakega posameznika (preberi več)