Kdor vsaj malo spremlja delo slovenskega Državnega tožilstva, pride kmalu do prepričanja, da sta na tem področju poleg ustreznih etičnih in strokovnih zahtev izredno nujna strokovni in parlamentarni nadzor. In tehtno argumentirano poročilo vsem pristojnim in najpomembnejšim organom Evropske zveze, še posebej Evropskemu sodišču za človekove pravice.
Tožilstvo je v komunizmu naredilo velikansko škodo, katere obračun še ni narejen
To vprašanje se s še toliko večjo težo zastavlja, če se soočimo z resnično skrb zbujajočo organizacijsko in funkcionalno ter očitno tudi kadrovsko problematiko našega Državnega tožilstva. O tem bi bila še kako potrebna široka odprta strokovna razprava, v kateri bi bilo nujno treba razgaliti očitne organizacijske, kadrovske in strokovne slabosti Državnega tožilstva, predvsem pa na konkretnih sodnih kazenskih primerih obravnavati njegovo skrb zbujajoče postopanje in očitne nevzdržne odločitve – ki so imele pa tudi imajo še danes strahotne posledice za prizadete ljudi.
Slovensko državno tožilstvo se mora dokončno posloviti od komunizma in od skrajno ošabne samovolje.
Slednje sem zapisal pri polni zavesti in z vso odgovornostjo. Komunizem je bil zločinski režim, komunistični postopki tožilstva so danes vse obsodbe vredni in morajo biti tudi kaznivi.
Je že bil narejen obračun strahotne škode: grozljivih usod, uničenja življenja mnogih ljudi in neizmerne premoženjske škode, ki ga je namerno, protipravno zagrešilo slovensko javno, danes državno tožilstvo? Se je sedanje državno tožilstvo za to svojo preteklo dejavnost sploh kdaj javno pokesalo in iskreno opravičilo žrtvam za vsa grozodejstva, ki jim jih je povzročilo?
Pogled v to zrcalo je grozljiv (več)