Boš še kaj napisal, je vprašanje, ki ga tu in tam slišim. Leta, ki jih imam, mi rečejo: Ne! Vsakodnevni dogodki – osebni in splošni – pa mi narekujejo nasprotno. Tako sem sedaj pri pisanju – osebnih in javnih spodbud je kar veliko.
Naši medsebojni odnosi, tako na kulturni, politični in splošni ravni se vse bolj zapletajo in rojevajo medsebojne odnose, ki so ostri kakor nikoli doslej. Vse to je prinesla revolucija in njeni potomci to stanje nadaljujejo in vzdržujejo.
Že 11. februarja letos sem v Časniku tovariše nagovarjal, da naj bi prenehali izvajati revolucijo. Ni zaleglo.
Stanje demokracije pri nas je posledica komunistične revolucije ter donedavnega šolstva in vzgoje
Nove težave: v Državnem zboru tovariški poslanci niso potrdili predlaganega ustavnega sodnika ddr. Janeza Kranjca. Zavreči tako uglednega pravnika, ni samo zgrešeno, je tudi neumno. Za demokratično državo nerazumljivo. V tem je vidna šibka intelektualna in domovinska zavest tako številnih poslancev. Takšno stanje je poledica in slika komunistične revolucije, njenega šolstva in domovinske vzgoje, ki je nas vse toliko časa miselno pohabljala, nekaterim poslancem pa zameglila odgovornost za funkcioniranje države. Problematični so tudi prepiri v zvezi z epidemijo, zlasti ker se je k njim pretihotapila še brezbrižnost številnih ljudi, ki te kužne bolezni ne prepoznajo. Pa še cestni zdraharji s kolesarji vred, ki se tudi obnašajo, kakor da bi se trudili za širitev te kužne bolezni. O vsem tem je res treba pisati in se z dobrohotnim namenom pogovarjati in stanje popraviti.
Da bi mlada Slovenija lepše in bolj plodovito zaživela, se bom pridružil pogovoru, in sicer prek svojega poklica, to je vrtnarstva v najširšem smislu besede.
Pred dnevi sem iz svoje poklicne knjižnice na slepo vzel v roko drobno knjigo in kaj kmalu ugotovil, da berem svojo knjigo Moj vrtni svet, ki sem jo napisal ob svoji 75-letnici. Kar lep spomin in tehten zapis o družbenih in poklicnih razmerah tistega časa. Moja stroka sicer ne sodi med najvažnejše gospodarske panoge, a je kljub temu izjemno važna za normalno delovanje družbe. Tudi v njej se zrcali demokracija.
Veliko škode je tudi zaradi tega, ker marsikdo noče upoštevati nasvetov strokovnjakov – od zdravnikov naprej
Kadar se s poklicnimi kolegi pogovarjam o problemih stroke, ko že po naravi stvari ne hvalimo ali grajamo, ampak o njej razmišljamo, jo analiziramo in ugotavljamo, ali je določena zadeva dobra ali bi jo bilo treba nekako izboljšati. Tega načela sem se držal v vseh osmih mestih po vsej Evropi, kjer sem se izobraževal. In tudi pozneje, ko sem v novih vlogah sodeloval v družbi poklicnih strokovnjakov z vsega sveta. Vedno in povsod s čutom odgovornosti in z željo, da bi se stvari izboljšale (več TUKAJ)