Obisk papeža Frančiška na Kubi budno spremljajo tudi v latinskoameriških medijih. V mednarodnem žarišču so predvsem papeževi nagovori o revščini, srečanje s Fidelom Castrom in aretacija oporečnikov. Kubansko partijsko glasilo Granma je podrobno poročalo o Frančiškovem srečanju s Fidelom Castrom in objavilo številne fotografije nasmejanega Frančiška ob nekdanjem kubanskem oblastniku. V neodvisnih kubanskih medijih pa prevladuje aretacija kritikov režima med papeževim obiskom na kubanski nunciaturi v Havani. »Tajna služba prepoveduje srečanje Marthe Beatriz Roque in Miriam Leiva s papežem«, je poročal portal 14ymedio blogerke Yoani Sanchez. Diario de Cuba, ki izhaja v Madridu, v ospredje postavlja papežev poziv k edinosti: »Papež je mlade pozval, naj med seboj sodelujejo, četudi razmišljajo drugače.«
Tradicionalno do Kube kritični časnik El Nuevo Herald, ki izhaja v trdnjavi Kubancev v izgnanstvu, v Miamiju v ameriški zvezni državi Florida, piše: »Papež Frančišek se je na isti dan sestal z obema bratoma Castro«. Časnik Diario las Americas, ki prav tako izhaja v Miamiju, pa poroča: »Med vožnjo papamobila je policija preprečila srečanje s tistimi, ki bi lahko omadeževali podobo režima.«
Dnevnik Clarin iz Argentine, domovine papeža Frančiška, razčlenjuje papežev nagovor o revščini in priporoča predsednici Cristini Kirchner: »Uči se, predsednica! Cristina zdaj šteje 62 let in se lahko še veliko nauči o skromnosti od papeža Frančiška in podobnih izjemnih mož.« Vladi naklonjeni časnik Pagina12 navaja besede obiskovalca papeževega bogoslužja v Havani: »Ta papež je komunist, ker je kot Kristus. Saj veš: Kristus je bil prvi komunist na zemlji.«
Več lahko preberete na druzina.si.
_______________
Časnik je še vedno brezplačen, ni pa zastonj in ne poceni. Če hočete in zmorete, lahko njegov obstoj podprete z donacijo.