V novi številki Vzgoje smo se posvetili človekovim pravicam in družini. Ob hitrem postopku sprejemanja novega ZZZDR so poslanci obšli javnost. Nas je zanimalo, kaj na to temo pravijo strokovnjaki z različnih področij – šolstvo, pravo, razvojna psihologija, psihoanaliza, filozofija …
Na pogovor smo povabili g. Ivana Esenka, pisatelja in naravovarstvenika, od katerega se lahko o življenju v naravi veliko naučimo. Jeseni skupaj z njim pripravljamo tudi seminar na to temo.
Nadaljujemo nov ciklus delavnic o etiki in vrednotah v šoli. Tokrat pišemo o delavnicah za otroke med 6. in 8. letom starosti. Objavljamo konkreten predlog, kako se lotiti dela.
V rubriki Biti vzgojitelj pišemo o doktorandih prof. Vebra.
V rubriki Duhovna izkušnja p. Janez Poljanšek piše o pomenu tona, ki ga uporabljamo pri govoru; z njim sporočamo veliko več kot z besedami.
V rubriki Razredništvo in vzgojni načrt nadaljujemo s prispevki Viljema Ščuke, ki piše o otrocih in mladostnikih z motnjo osebnosti. Tokrat se posveča pomenu prepoznavanja dogajanja.
Za starše Simona Levc piše o konkretnih korakih do otrokove samostojnosti, Janja Dermastja pa o tem, kaj storiti, ko ima naš otrok popravni izpit. V prispevku najdemo smernice za učinkovito učenje posameznih področij. Bojan Kovačič piše o pomenu igranja inštrumenta ter vaji, ki je potrebna za učenje te veščine.
Milček Komelj tokrat predstavlja delo Mihe Maleša, Desetnica.
V rubriki Izkušnje Slavka Janša piše o pomenu blagoslova šolskih torbic ob začetku novega šolskega leta, Peter Končan pa o mednarodnem simpoziju o don Boskovem preventivnem vzgojnem sistemu.
Revija izide štirikrat letno, naročnina za leto 2015 ostaja enaka, to je samo 18,80 €. Letna naročnina na revijo je tudi lepo in koristno darilo. Vsak novi naročnik prejme tudi darilo. Naročite lahko tudi posamezni izvod po ceni 4,70 €.
Revijo Vzgoja lahko naročite na povezavi.