Evropski poslanci so sprejeli resolucijo, ki se nanaša na »Poročilo Tarabella«. Slednje uvršča pravico do splava med temeljne človekove pravice. Proti resoluciji ni glasoval noben slovenski poslanec. Niti poslanka.
Z evropskega političnega parketa je odjeknila vest, ki je med civilno družbo, nevladnimi organizacijami in posamezniki, ki se borijo za zaščito človekovega življenja, povzročila globoko razočaranje in nemalo jeze nad njihovimi lastnimi političnimi predstavniki.
Evropa, ki je v povojnem obdobju za narode za železno zaveso predstavljala zgled in simbol varovanja človekovega dostojanstva, v zadnjih dveh desetletjih po padcu berlinskega zidu vse bolj prihaja v nasprotje z vrednotami svojih ustanovnih očetov. Zdi se, da je Evropska zveza z odhodom politikov – državnikov, ki so še na svoji koži doživeli grozote totalnega izničenja človeškega življenja, zaplula v povsem drugo smer. V evropskih institucijah in močno financiranih podpornih programih smo zdaj že redno soočeni s promoviranjem dekadentne kulture smrti, ki z lestvic političnih prioritet počasi, a vztrajno umika jasne zahteve po brezkompromisnem varovanju človekovega dostojanstva.
Dimna zavesa lepo zvenečih besed
Poročilo Tarabella, poimenovano po poročevalcu – belgijskem parlamentarcu iz vrst socialistov Marcu Tarabelli – je pravico do splava ter druge t. i. spolne in reproduktivne pravice uvrstilo med temeljne človekove pravice, ki jih je potrebno upoštevati pri evropskem akcijskem programu na področju zdravja.
Izraz reproduktivne pravice že sam po sebi zgolj želi prikriti dejstvo, da gre za splav. Vendar tudi leporečje ne more prikriti nasilja, ki se v ozadju dogaja nad nerojenimi otroki kot eni izmed najbolj ranljivih skupin sodobne evropske družbe. Splav ne more nikoli postati človekova pravica, ker ukinja osnovno človekovo pravico – pravico do življenja – brez katere tudi vse druge pravice izgubijo svojo realno in vrednostno upravičenost.
…
Med našimi evropskimi poslanci najbolj zbode dejstvo, da prav nihče od njih ni glasoval proti. Za levi del naših poslancev je bilo to tudi pričakovati, velik udarec pa to pomeni za volivce desne sredine, ki naj bi se v Evropi borila za tradicionalne vrednote in varstvo človekovega življenja.
Medtem ko se Peterle (NSi) in Šulinova (SDS) glasovanja nista udeležila, sta se Tomčeva in Zver (oba SDS) pri glasovanju vzdržala. Bogovič (SLS) je šel še korak dlje in resolucijo celo podprl!
Več lahko preberete na iskreni.net.
_______________
Časnik je še vedno brezplačen, ni pa zastonj in ne poceni. Če hočete in zmorete, lahko njegov obstoj podprete z donacijo.
Sorodni Prispevki:
- T. Mlakar, iskreni.net: Mati vseh političnih nekorektnosti Po podatkih Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije smo v letu 2012 za opravljanje splavov iz zdravstvene blagajne namenili več kot 1,7 milijona evrov. Pred tedni...
- T. Mamić, Planet Siol: Evropski poslanci o Erjavčevi pobudi Evropski poslanci pobude ministra Karla Erjavca, da bi Slovenija posredovala v Moskvi zaradi Ukrajine, ne hvalijo. V Bruslju smo se srečali s štirimi poslanci in...
- N. Krajčinović, Delo: UKC; Splav je ustavna pravica, maše ne bo Vodstvo UKC Ljubljana ostro proti maši zavoda Živim, ki je bila napovedana zadnjo sredo v mesecu v njihovih prostorih. »25. marca bomo kot zavod Živim...
- T. Mlakar, Iskreni.net: Ko se zdravstvo (dobesedno) igra Boga V sredo pozno popoldne je v javnosti odjeknila novica, da je ljubljanski klinični center na pritisk časnika Delo v svoji kapeli prepovedal darovanje svete maše...