Je človekoljubje v Sloveniji prepovedano?
Spletni Časnik

Ponedeljek, 12. Januar 2015 ob 10:55

Nenehno spoznavam, da je človekoljubje v Sloveniji očitno prepovedano. Človekoljubje, ki je pogoj demokracije in ravnovesja z zakonitostmi stvarstva in vrednotami. Temeljni vzrok te nečloveškosti  je naš barbarski odnos do neupravičeno, brez sodnega postopka, na grozljiv način in v času miru pobitih več kot 100.000 ljudi. Barbarski zato, ker jih nočemo civilizacijsko pokopati in ker nimamo iskrenega obžalovanja do tega genocidnega pomora.

Naš barbarski odnos do teh pomorov, se nazorno kaže na primeru Teharja v predmestju Celja. Da bi se prikrila teharska grozodejstva je politika v bivši totalitarni državi, na kraju, kjer so se dogajala ta grozodejstva in kjer je zasutih mnogo žrtev, locirala celjsko mestno odlagališče odpadkov. Takšen barbarski odnos do nedolžno pomorjenih, obstoja še danes, ker se lokacija odlagališča odpadkov ni spremenila, kljub zahtevam okoliških prebivalcev, saj odlagališče škoduje zdravju ljudi. Evropska komisija je zaradi tega vložila zoper Slovenijo januarja letos tožbo. Naša politika pa očitno še kar vztraja na barbarskem odnosu do mrtvih.

Ker nismo naravnani civilizacijsko in vrednotno ( vrednostno), je povsem logično, da se nam dogajajo razvojno škodljivi nesmisli.

Imamo odklonilen odnos do civilizacijskih človekoljubnih vrednot in do tistih, ki jih zagovarjajo.

Poveličujemo totalitarne simbole in dejanja, ki so v nasprotju s civilizacijskimi vrednotami in človekovimi pravicami ter s tem zaničujemo slovensko ustavno ureditev, demokracijo in človekoljubje.

Naše pravosodje je po kršitvah človekovih pravic in dolgotrajnih postopkih med najbolj problematičnimi državami.

Mlade usmerjamo v poklice, kjer ni zaposlitev, s čimer jih onesrečimo za vso življenje

Izogibamo se zdravi slovenski samozavesti, ki je pogoj našega duhovnega zdravja, ustvarjalnosti in ravnovesja z našim prelepim naravnim okoljem ter našega ugleda v svetu. Naše, slovenske prednike tajimo, pa čeprav imamo najsvetlejšo, miroljubno evropsko zgodovino ( Venetska kultura, Karantanija, Karniola…).

Slovensko kulturno dediščino zavestno uničujemo, saj prejšnja in sedanja vlada nista posredovali pravočasno v Bruselj seznam potrebnih sredstev za ohranjanje slovenske kulturne dediščine, zaradi česar smo izgubili okrog 220 milijonov evrov, pa čeprav kulturna dediščina zagotavlja 2,2 % BDB in ohranja identiteto in kulturno bit slovenskega naroda.

Nočemo se zgledovati in sodelovati s tistimi državami, ki imajo razvito demokracijo, uspešno gospodarjenje, visok standard ter nizko brezposelnost …

Ne upoštevamo abecede dobrega upravljanja z državo in tako rušimo skupno dobro. Perspektivno tehnološko proizvodnjo Gorenja in nekaterih naših drugih podjetij smo preselili v Srbijo in drugam. V Gorenju, ki je državno podjetje, bi se lahko dodatno zaposlilo preko 1000 ljudi, če ne bi prišlo do preselitve proizvodnje v tujino. V Sloveniji pa 114.000 ljudi zaman čaka na zaposlitev. Po drugi strani pa so Srbi in Hrvati kupili v Sloveniji naša pomembna podjetja. Njim se splača pri nas poslovati, nam pa ne?!

beri naprej >>>>

Zadnje objave

Wed, 14. Sep 2022 at 07:08

17317 ogledov

Prenos kraljičinega pogreba, če bo na nacionalni TVS, naj komentira kompetentna oseba
Če bo prenos pogreba v živo tudi prihodnji ponedeljek, bi iskreno želel od vodstva RTVS, da za komentiranje izbere najbolj kompetentne komentatorje, ki vejo, kaj je kultura, kaj slovesnost trenutka, kaj žalost ob slovesu od ljubljene osebe, in ki bodo to znali tudi primerno – zadržano, le kadar je treba in s potrebno pieteto – komentirati. The post Prenos kraljičinega pogreba, če bo na nacionalni TVS, naj komentira kompetentna oseba appeared first on Časnik.

Tue, 13. Sep 2022 at 07:00

17270 ogledov

Tina Maze je spodbudila preobrazbo tudi v ekipnih športnih panogah
Priti, zgoditi se mora voditelj, ki svoje fante vodi skozi vse faze preizkušenj. Od začetnega trpljenja na treningih do odpovedovanja družinam, zopet treningi, ki skozi tedne postajajo zahtevnejši. Vsakdo, ki se je vsaj malo bolj zares ukvarjal z športom, ve, kaj hočem povedati. The post Tina Maze je spodbudila preobrazbo tudi v ekipnih športnih panogah appeared first on Časnik.

Mon, 12. Sep 2022 at 06:26

17330 ogledov

Če napake sprejmemo kot priložnost za učenje in rast, ne bolijo več
In napake ostanejo samo napake, priložnost za učenje in rast. Ko jih sprejmemo kot take, so priložnost za rast, ne bolijo več. In si lahko oprostimo, se lahko sprejmemo. Posledično napak ne opazimo več; nismo napaka niti ni napaka drugi. Smo izjemnost, ker se lahko učimo, odpustimo, zrastemo in gremo naprej. The post Če napake sprejmemo kot priložnost za učenje in rast, ne bolijo več appeared first on Časnik.

Sun, 11. Sep 2022 at 07:29

16699 ogledov

Peš romanje ni navaden izlet, a se ga splača opraviti
Resnično se zahvaljujem vsem, ki ste bili z menoj na poti. Zahvaljujem se vsem, ki ste bili z menoj prek socialnih omrežij, tudi vaše molitve in spodbude so nas gnale naprej. Zahvaljujem se tudi tistim, za katere vem, da bi se udeležili romanja, pa je zdravje načelo telo – tudi vi ste bili z nami. The post Peš romanje ni navaden izlet, a se ga splača opraviti appeared first on Časnik.

Sun, 11. Sep 2022 at 07:08

16658 ogledov

Teden vzgoje 2022: Skupnost, ki se posluša
Za oblikovanje skupnosti je najprej pomembno, da smo pripravljeni poslušati drugega in stopiti z njim v dialog. Vemo, kako težko otroci počakajo, da nekdo v skupini konča svojo misel, saj bi radi takoj povedali svoj pogled. The post Teden vzgoje 2022: Skupnost, ki se posluša appeared first on Časnik.

Sat, 10. Sep 2022 at 10:13

16594 ogledov

Spomini na obiska kraljice Elizabete II. in princa Charlesa v Sloveniji
Kar nekaj Slovencev je, ki imajo še danes več kot odlične spomine tako na sedanjega kralja Karla III. kot na njegovo pravkar umrlo mamo, kraljico Elizabeto II. Naj počiva v miru! The post Spomini na obiska kraljice Elizabete II. in princa Charlesa v Sloveniji appeared first on Časnik.

Prijatelji

Bojan  AhlinRoža Karan (Astrologinja)Branko GaberAleš ČerinMatija Gabrovšek

NAJBOLJ OBISKANO

Je človekoljubje v Sloveniji prepovedano?